Sadzonki Truskawek odmiana FE1711

Odmiana truskawek WCZESNA

Sadzonki odmiany ALLEGRO. Właściciel odmiany: Fresh Forward B.V.  Sprawdź ceny sadzonek frigo tel. 502 680 449 lub zamowienia@borynaplant.pl

FE1711 to odmiana wczesna. Owocowanie rozpoczyna się trzy dni po Allegro. Krzaki FE1711 są zwarte, równomierne i mają błyszczące liście w kolorze jasnej zieleni. Wiązary kwiatowe zazwyczaj mają 7-8 kwiatów, które zwykle pozostają pod baldachimem liści. FE1711 jest również stosunkowo odporna na ciepło i jest w stanie poradzić sobie z okresami wysokich temperatur.

OWOCE

Owoce FE 1711 są bardzo atrakcyjne – duże, jednolite, stożkowate o intensywnym jasnoczerwonym kolorze i atrakcyjnym połysku. Szczególnie w drugiej połowie sezonu wielkość owoców jest dobra.  FE1711 charakteryzuje się soczystą teksturą i wysokim poziomem Brix. Charakterystyczny aromat sprawia, że doskonale nadaje się do wielu kanałów komercyjnych, zwłaszcza na rynkach krajowych. Owoce FE1711 mają doskonały okres trwałości. 

Wzór zbiorów

Po rozpoczęciu zbiorów owocowanie FE1711 gwałtownie wzrasta. W porównaniu z innymi odmianami FE1711 ma stały wzorzec zbioru z bardzo małą liczbą szczytów w produkcji, oznacza to, że wielkość owoców pozostaje względnie równomierna.

Odporność na szkodniki i choroby

Wewnętrzne i zewnętrzne próby chorób pokazują, że FE1711 jest odporny na choroby glebowe, takie jak Phytophthora cactorum i Verticillium. Co ważne, FE1711 jest również odporny na pleśń.

Nawożenie

Dodatkowe zastosowanie azotu w ilości 25 kg czystego N podczas fazy wegetatywnej jest wystarczające do uzyskania wystarczającej masy liści. Podczas kwitnienia i zbioru zalecany jest zrównoważony stosunek potasu do wapnia wynoszący 7: 2, aby osiągnąć pomyślne zbiory. Ponadto rośliny należy podlewać równomiernie i zgodnie z wymaganiami.

Minimalna ilość zamówienia 5 000 szt
Dostawa od początku kwietnia do czerwca

W naszej ofercie posiadamy sadzonki frigo i doniczkowane z najważniejszych europejskich szkółek:
Włoska szkółka sadzonek — Geoplant Vivai
Niemiecka szkółka sadzonek truskawki-Kraege
Holenderska szkółka truskawek — Van Alphen

Chcesz otrzymać katalog sadzonek?

Aby otrzymać aktualny katalog sadzonek truskawek i malin wypełnij formularz i zapisz się, a katalog otrzymasz na maila!