Jak zamówić?

 • 1.

  WYBÓR ODMIANY

  Minimalna ilość zamówienia nie mniej niż 5.000 szt na całe zamówienie i nie mniej niż 3.000 szt jednej odmiany.

  Wszystko o odmianach znajdziesz tutaj

 • 2.

  ZAMÓWIENIE

  Zarezerwuj sadzonki, dzwoniąc pod numery:
  533 373 186
  881 211 560
  720 800 442
  lub pisząc na adres mailowy: zamowienia@borynaplant.pl

  Po akceptacji zamówienia zrobimy rezerwację i warunki sprzedaży wraz z informacją o wpłacie zaliczki. Informacja o zaliczce będzie wysłana na podany adres mailowy.

 • 3.

  ZALICZKA

  Na wpłatę zaliczki masz 14 dni, w szczególnych wypadkach termin może zostać wydłużony na indywidualną prośbę klienta.

  Po wpłacie zaliczki otrzymasz od nas fakturę zaliczkową. Faktura jest potwierdzeniem wpłaty zaliczki oraz posiada wyszczególnione informację na temat odmian i ilości, jakie zamówiłeś.

 • 4.

  ODBIÓR

  Odbiór sadzonek firgo niemieckich oraz holenderskich możliwy jest od połowy marca do końca lipca, w przypadku szkółki włoskiej od połowy kwietnia również do końca lipca.

  Termin, w jakim odbierzecie Państwo sadzonki jest uzależniony do Państwa możliwości agrotechnicznych. Prosimy o telefoniczne umówienie terminu odbioru osobistego około tydzień przed planowanym terminem natomiast wysyłka około 2 tygodnie wcześniej.

  W przypadku planowania odbioru wczesnego (od połowy marca do połowy kwietnia) prosimy o informację jak najszybciej! – musimy zaplanować taki odbiór z dużym wyprzedzeniem.

 • 5.

  DOSTAWA

  Informujemy, iż jest możliwa dostawa sadzonek frigo kurierem.

  Nie realizujemy wysyłki kurierem sadzonek typu plug plants oraz fresh plants!

  Obecnie współpracujemy z firmą kurierską DHL oraz GLS.

  Koszt dostawy  uzależniony jest od wagi przesyłki i waha się w granicach 250-400 zł za paletę.

  Standardowa paleta do 500 kg to koszt 250 zł.

  Czas dostawy  standardowo wynosi  48 godzin, nie mniej jednak zdarzają się sytuacje, że dostawa trwa do 7 dni roboczych i nie jest to w żadnej mierze zależne od nas!

  Z racji zdarzających się opóźnień w dostawie, wysyłki realizujemy w poniedziałki i wtorki, w szczególnych wypadkach na życzenie klienta w środy. Termin należy rezerwować z min 14-dniowym wyprzedzeniem.

  Zamawiając dostawę poprzez kuriera, Klient zobowiązany jest dokonać płatności za sadzonki przelewem przed wysyłką. Towar w momencie opuszczania magazynu jest własnością Klienta i firma Boryna nie ponosi odpowiedzialności za szkody w sadzonkach spowodowane procesem dostawy (niewłaściwym przechowywaniem lub wydłużającym się czasem dostawy).

  Klient może osobiście zorganizować odbiór sadzonek przez wybraną przez siebie firmę kurierską, w tej sytuacji prosimy o poinformowanie nas z wyprzedzeniem o planowanym terminie odbioru.

 • 6.

  DOKUMENTACJA

  W momencie odbioru, na sprzedaż sadzonek wystawiana jest faktura VAT.

  Wszystkie sprzedawane przez nas sadzonki objęte są licencją i Nabywcę obowiązuje podpisanie umowy z właścicielem odmiany.

  W umowie, Nabywca zobowiązuje się do nierozmnażania materiału szkółkarskiego. Nielegalne rozmnażanie sadzonek (również na własne potrzeby) objęte jest wysokimi karami.

  Firma Boryna jako dystrybutor licencjonowanego materiału szkółkarskiego, zobowiązana jest do składania raportów sprzedaży poszczególnych odmian.

  W obecnej chwili, w związku z licznymi naruszeniami warunków umowy, przeprowadzane są częste kontrole plantacji.

  PASZPORT sadzonkikażda skrzynka posiada naklejkę, która jest paszportem sadzonki!

  Na paszporcie, zgodnie z obowiązującym prawem wyszczególnione są:

  - kraj pochodzenia

  - odmiana, kategoria oraz ilość

  - nazwa producenta

  Wszystkie paszporty sadzonek należy przechowywać wraz z fakturą oraz umową licencyjną poprzez cały okres trwania plantacji – wymagane są przy ewentualnej kontroli a także w przypadku procedury reklamacyjnej.

DSC01589
DSC01643

Warunki sprzedaży sadzonek

Firma „ Boryna Krzysztof Borzęcki, Stare Olszyny 15A, 090142 Załuski NIP: 531-100-19-84 jest Dystrybutorem licencjonowanych sadzonek na terenie Polski.

 

Producentem sadzonek jest Szkółka, której dane umieszczone są na naklejce znajdującej się na każdej skrzynce z sadzonkami – jest to PASZPORT sadzonki.

 

Naklejka znajdująca się na każdej skrzynce, jest WAŻNYM dokumentem potwierdzającym oryginalność sadzonki! – jest PASZPORTEM sadzonki obowiązującym w Unii Europejskiej.

Zgodnie z wytycznymi paszport zawiera:

- kraj pochodzenia sadzonki

- producenta sadzonki

- odmianę i klasę sadzonki

Klient ma OBOWIĄZEK przechowywać paszporty sadzonek min. do czasu likwidacji plantacji.

Paszport sadzonki jest dokumentem potwierdzającym legalne pochodzenie roślin i należy go przedstawić w przypadku kontroli plantacji oraz w przypadku ewentualnej reklamacji.

 

Wszystkie sprzedawane prze firmę Boryna odmiany są objęte licencją w związku czym zabronione jest:

- rozmnażanie tych odmian na potrzeby własne oraz do odsprzedaży

- sprzedawanie sadzonek bez uzyskania licencji

Klient w raz z fakturą otrzymuję i podpsuje kontrakt, w którym wyszczególnione są wszystkie warunki hodowli roślin licencjonowanych oraz kary obowiązujące za naruszenie tych zasad.

 

W przypadku dostawy sadzonek organizowanej za pośrednictwem firmy Boryna klient ma obowiązek dokonać płatności przed wysyłką. Towar w momencie opuszczania magazynu jest własnością Klienta i firma Boryna nie ponosi odpowiedzialności za szkody w sadzonkach spowodowane procesem dostawy (niewłaściwym przechowywaniem lub wydłużającym się czasem dostawy).

 

Producent sadzonki /Szkółka/ oraz firma BORYNA nie ponoszą odpowiedzialności za efekty uprawy. Powodzenie jest uzależnione od wielu czynników niezależnych od Producenta oraz sprzedającego np.: warunków atmosferycznych, nawożenia, zabiegów pielęgnacyjnych, stanu gleby przed nasadzeniem. W szczególności firma BORYNA nie ponosi odpowiedzialności za niewłaściwą technikę sadzenia! Pełna instrukcja jak właściwie sadzić sadzonki firgo dostępna jest na naszej stronie borynaplant.pl., a jeżeli masz wątpliwości skontaktuj się z naszym doradcą.

 

Firma Boryna jest Dystrybutorem a nie Producentem sadzonek, w związku z czym, w szczególnych przypadkach niezależnych od naszej firmy nie ponosimy odpowiedzialności za brak dostępności zamówionych sadzonek /np. niewyprodukowanie przez producenta sadzonek określonej klasy/. W tej sytuacji zobowiązujemy się do zamiany zamówionych sadzonek na inna odmianę lub klasę jak najbardziej zbliżoną do zamówionej.

 

Zapytaj o dostępne odmiany sadzonek

Zapraszam do kontaktu telefonicznego mailowego lub przez formularz

Iza

Izabela Witczak

tel. 533 373 186

mail: zamowienia@borynaplant.pl

  Sprawdź aktualną ofertę sadzonek

  dostawa-zamowien-sadzonki-truskawek-1