Wiadomości prosto z plantacji truskawek – odmiana VERDI 11.06.2021

verdi

Nasz ekspert ds. owoców jagodowych Adam Borzęcki na zaproszenie Darka Bujaka z firmy De Kamp odwiedził niemiecką stację badawczą w okolicach Lipska. W filmie dzieli się swoimi spostrzeżeniami.

FILM POD TEKSTEM

W różnych warunkach klimatycznych i uprawowych sprawdzane są nowe odmiany firmy Fresh Forward. Odmiana Verdi jest w pełni owocowania, co pozwala nam ocenić jakość owoców i potencjał plonów. 

Cechy odmiany truskawek VERDI

Możemy zaobserwować bardzo zdrowe krzaki oraz ładne, grube, dość twarde i smaczne owoce wysokiej jakości. Nie widać problemów chorobowych. Jeśli te cechy zostaną powtórzone w Polsce na otwartych polach, to będzie to bardzo dobra, przyszłościowa odmiana.

Piękny, duży owoc odmiany Verdi.

Odmianę Verdi testujemy również w naszej stacji badawczo-rozwojowej, gdzie sprawdzaliśmy tę odmianę w technologii przykrycia folią. Wigor tej rośliny i jej zdrowotność powoduje, że przykrycie folią nie zmniejsza jakości uprawy. Na tę chwilę nie polecamy jej do upraw przyspieszonych, jako że pod folią owocuje dość późno. Wydaje się być wytrzymała na herbicydy używane w otwartych polach.

Owoce odmiany Verdi są wysokiej jakości i bardzo smaczne.

Boryna jest licencjonowanym sprzedawcą odmian firmy Fresh Forward na polskim rynku

Mieliśmy okazję obejrzeć w testach kolejne klony przygotowywane do wprowadzenia na rynek, które jeszcze nie mają nazw. Natomiast w każdym oknie zbiorczym szykuje się bardzo ciekawa propozycja.

Już dziś możemy powiedzieć, że każda z tych odmian będzie wprowadzana na rynek przez naszą firmę oraz testowana w naszej Stacji Badawczo-Rozwojowej.

Zapraszamy do obejrzenia filmu prosto z plantacji odmiany Verdi:

Opowiada Adam Borzęcki

Aby dowiedzieć się więcej o nowych odmianach oraz w celu złożenia zamówienia zapraszamy do kontaktu z naszym specjalistą:
Iza Witczak
Specjalista ds. sadzonek
iza@boryna.eu tel +48 881 211 560

Wiadomości prosto z pola !

Jeżeli masz pytania dotyczące problemów występujących na Twojej plantacji lub stosowania środków ochrony roślin skontaktuj się naszymi doradcami pod nr tel 881 222 336!
Wszystkie środki niezbędne w uprawie truskawki możesz zakupić w naszym sklepie internetowym
.

Aby otrzymać rabat dołącz do Akademii Boryna!

Jeżeli masz uwagi, pytania lub chcesz przesłać komentarz do materiału napisz do nas