Berry Tech 2021 31 lipca – 1 sierpnia 2021 – krótkie podsumowanie

DSC01936-1024x683

Jarosław Barszczewski dzieli się swoimi spostrzeżeniami i uwagami z wykładów oraz warsztatów szkoleniowych na temat uprawy owoców jagodowych.

Tegoroczny Berry Tech zorganizowany staraniem sporej grupy firm pod patronatem grupy BORYNA z Olszyn Starych był imprezą niespodzianek

JAROSŁAW BARSZCZEWSKI

Podsumowanie Berry Tech 2021

Na początku chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom za obecność i aktywny udział w wydarzeniu. Za każdą rozmowę, pozytywne nastroje i dzielenie się doświadczeniami. Było to dla nas niezwykle cenne spotkanie. Do zobaczenia na kolejnym!

Z przyjemnością dzielę się z Państwem swoimi spostrzeżeniami z tegorocznej edycji wydarzenia.

Po pierwsze frekwencja przekroczyła nasze oczekiwania, szczególnie w sobotę.  Przybyli wszakże plantatorzy szczerze zainteresowani wiedzą, którzy potrafili stawiać problemy i szukać ich rozwiązań zarówno w wykładach, jak i w dyskusjach przy stolikach firm.

Po drugie właśnie dociekliwość i poziom wiedzy plantatorów daleko odbiegały wzwyż od przeciętnego poziomu prezentowanego na podobnych spotkaniach. Dość powiedzieć, że od godziny 9:00 – do końca imprezy truskawkowej w Przyborowicach nie udało mi się usiąść, wliczając w to krótki wykład.

Po trzecie plantatorzy nie opuszczali imprezy. Widać to było w trakcie wizyty w obiektach truskawkowych w Wychódźcu. Padło tam niemało dociekliwych pytań i przyznać muszę, że nieczęsto słyszy się tak istotną wymianę informacji między ekspertami i plantatorami.

Po czwarte plantatorzy w tym roku oczekiwali kompleksowych rozwiązań technologicznych. Jest to ważny sygnał – kończy się epoka wąskich specjalności, wraca wiedza interdyscyplinarna. W praktyce – zrekapitulować można oczekiwania plantatorów, jako określenie optymalizacji fizjologii plonowania owoców miękkich.

Wreszcie warto wspomnieć, że (o wstydzie !), mimo iż niedziela była dniem malinowo – borówkowym, ilość rozmów o … truskawce wcale nie malała!

Świetne było pokazanie uczestnikom realiów produkcji malin w tunelach, gdzie Adam Borzęcki  przekazał taką porcję wiedzy (a i doświadczenia), że podczas lustracji plantacji w tym tygodniu pytano mnie – ile lat Adam uprawia maliny!

Widać też, że marna sytuacja cenowa w tym roku przełożyła się na zainteresowanie borówką. Swoje 3 grosze dołożyli też płanetnicy, podsyłając deszcz. Najwytrwalszym, którzy dotrwali, serdecznie dziękujemy, choć gdyby ich było nawet 4 osoby – też byśmy ten segment objaśnili (taką liczbę słuchaczy wskazał M. Rostropowicz, jako wystarczającą, aby odbył się koncert).

Słowem – świetna impreza, znakomicie przygotowana i przeprowadzona. Dla większej satysfakcji producentów z uprawy owoców miękkich!

DZIĘKUJEMY

Jeżeli masz pytania dotyczące problemów występujących na Twojej plantacji lub stosowania środków ochrony roślin skontaktuj się naszymi doradcami pod nr tel 881 222 336!
Wszystkie polecane produkty możesz zakupić w naszym sklepie internetowym. Wszystkie środki niezbędne w uprawie truskawki możesz zakupić w naszym sklepie internetowym.

Aby otrzymać rabat dołącz do Akademii Boryna!

Zapraszamy serdecznie 
Iza Witczak
Koordynator Projektu
iza@boryna.eu tel +48 881 211 560

Wiadomości prosto z pola !

 

Jeżeli masz uwagi, pytania lub chcesz przesłać komentarz do materiału napisz do nas