Zakładamy plantację truskawki
w podłożach o ograniczonej objętości

KROK PO KROKU

Interaktywny WYKŁAD on-line

KIEDY: piątek 21.01.2022

START: 19:00

Do wydarzenia pozostało:

Dzień
Godzina
Minuta
Sekunda

Transmisja wykładu odbędzie się na Fanpage'u firmy Boryna oraz kanale YouTube

Mam przyjemność zaprosić Państwa na interaktywny wykład on-line, w którym przybliżymy technologię przyszłości i odpowiemy na pytanie – jak założyć plantację truskawki w podłożach o ograniczonej objętości krok po kroku.

Zakładanie plantacji w tego typu podłożach to przyszłości, która naszym zdaniem nadejdzie szybciej niż przypuszczamy. W dobie, gdy nowe odmiany truskawek są co raz bardziej wymagające, duża część plantatorów uprawiających truskawkę od lat zostanie niejako zmuszona do pomyślenia o takim rozwiązaniu.

Już dziś prowadzimy badania i eksperymentujemy z różnego rodzaju podłożami.  Podłoże to jednak nie wszystko - przy takiej uprawie wybór podłoża to tylko jeden z wielu elementów i jedna z decyzji jakie musi podjąć plantator.

Nasz wykład ma na celu przedstawienie tematu od podstaw i omówienie wszystkich elementów, które składają się na założenie plantacji w tak innowacyjnej technologii.  Poruszymy również kwestie, które zainteresują bardziej zaawansowanych plantatorów, np. systemy rozprowadzania pożywki czy dobór odmian najlepiej sprawdzających się w tej technologii.

Tradycyjnie już na końcu spotkania postaramy się odpowiedzieć na wszystkie pytania zadawane w komentarzach podczas wydarzenia.

Kliknij przycisk i uzupełnij formularz aby zapisać się na webinar i dostać przypomnienie

Tematy, które zostaną poruszone podczas wykładu:

  • Rodzaje podłoży oraz omówienie ich zalet i wad.
  • Systemy uprawy stosowane w technologii.
  • Osłony jakie mamy do wyboru.
  • Mikser - jak dobrać najlepszy?
  • Systemy rozprowadzania pożywki.
  • Dobór odmian do podłoży o ograniczonej objętości.

Kilka słow na temat ekspertów

Zbigniew jarosz 1

dr hab. Zbigniew Jarosz

Ekspert
Dyrektor Instytutu Produkcji Ogrodniczej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, specjalista z zakresu mineralnego żywienia roślin oaz biostymulacji, doświadczony sadownik, twórca licznych projektów doradczych, m.in. współzałożyciel i prowadzący projekt “Grupa truskawkowa”. Współwłaściciel Spółki Doradca Jagodowy. Autor wielu artykułów do czasopism branżowych. Od wielu lat aktywnie współpracujący w terenie z licznymi grupami producenckimi i gospodarstwami ogrodniczymi.
Jarosław

Jarosław Barszczewski

Ekspert
Doświadczenie zawodowe zdobywał na wielu polach, plantacjach i sadach. Nie są mu obce zagadnienia nawożenia upraw warzywniczych, sadowniczych czy jagodowych. Jarek ma ogromne doświadczenie w zakresie uprawy i żywienia roślin uprawianych w glebie, ale również w podłożach ogrodniczych w tym inertnych. Dzięki ogromnemu doświadczeniu, wspartemu poczuciem humoru, oraz trafnością wypowiedzi, potrafi w łatwy i prosty sposób przedstawiać zawiłości uprawowe poszczególnych gatunków roślin.
Iza

Iza Witczak

Koordynator projektu Akdemia Boryna - Prowadząca

Ze swojej strony mogę obiecać, że wykład będzie interesujący.

Zapraszam serdecznie!
Iza Witczak

Parę słów Akademii Boryna...

akademia_logo

To innowacyjny projekt edukacyjny dla plantatorów owoców jagodowych. W skład projektu wchodzą artykuły, wykłady, materiały video oraz Webinary. Materiały przygotowywane są przez naszych Ekspertów na podstawie projektu badawczego Berry Tech i przedstawiają zarówno sprawdzone jak
i innowacyjne rozwiązania stosowane w uprawie truskawek, ale także innych owoców jagodowych.
Niezwykle miło mi poinformować, iż w listopadzie 2021 wystartowała II edycja projektu edukacyjnego w ramach Akademii Boryna.
Zarejestruj się do projektu!

Patronat mertoryczny

Partnerzy projektu